רשלנות רפואית 

הבליטו את העסקים שלכם עם מגוון השלטים שלנו
השאירו פרטים כבר עכשיו ונשמח לייעץ!
תוכן עניינים

ניהול תביעות רשלנות רפואית כנגד גורם רפואי או מוסד רפואי כלשהם, איננו דבר פשוט. מדובר על הליך מורכב שכן, לגורמים רפואיים ולמוסדות רפואיים יש כוח. כמו כן, יש צורך להוכיח כי הנזק אשר נגרם לתובע אכן נגרם כתוצאה מהטיפול הרפואי הכושל שניתן לו או מאי הטיפול שניתן לו על אף שהיה זקוק לו. מדובר על מילה של התובע כנגד מילה של נציג מהמוסד הרפואי או של הגורם הרפואי עצמו ועל כן, לא מדובר על דבר פשוט. עבור ניהול תביעות רשלנות רפואית, חשוב מאוד לבחור עורך דין לרשלנות רפואית אשר ידוע כמקצועי ומנוסה ביותר בתחום, מומלץ ובעל ותק. 

ניהול תביעת רשלנות רפואית כנגד מוסד רפואי או גורם רפואי הנו דבר מורכב במיוחד, שכן בדרך כלל יש לאותם מוסדות הרבה כוח וחוקים שמחייבים להוכיח שהנזק, שנגרם לתובע, אכן נגרם בגלל הטיפול הרפואי שניתן או לא ניתן לו, כשמדובר במילה של התובע נגד מילה של נציג המוסד הרפואי או של הגורם הרפואי עצמו. 

מהי ההגדרה של תביעת רשלנות רפואית 

כאשר מדובר על תביעת רשלנות רפואית, מדובר למעשה על תביעה שהוגשה בגין שירותים רפואיים שהתבצעו תוך סטייה ברמת הזהירות הסבירה שלה, כאשר אותה סטייה גרמה נזק למטופל שלא היה נגרם אלמלא אותה סטייה. רשלנות רפואית יכולה להיות של כל גורם רפואי באשר הוא. בין אם מדובר על רופא, בין אם מדובר על אחות, טכנאי רנטגן או אולטרסאונד, רוקח או כל איש מקצוע אחר מהתחום הרפואי או הפרה רפואי. 

באיזה תחומים ניתן להגיש תביעת רשלנות רפואית? 

לצורך מענה על שאלה זו שוחחנו עם עורך דין שמואל קשיוב העוסק ברשלנות רפואית ונזקי גוף. 

עו"ד קשיוב ציין בפנינו כי ישנם כמה מקרים שבהם ניתן להגיש תביעת רשלנות רפואית, בין המקרים הנפוצים ניתן למצוא: 

מקרים שבהם רופא טועה באבחנה של מחלה כלשהי אצל מטופל או שלא מצליח לאבחן כלל מחלה על אף שהיא קיימת. 

מקרים שבהם מחלה מתגלה בשלב מאוחר מדי ויש לכך השלכות על הטיפול ועל מצבו של האדם. מדובר על מחלה שהיה ניתן לגלות אותה בשלב מוקדם יותר ולהתחיל טיפול שהיה מסייע במניעת התדרדרות מצבו של האדם. 

מקרים שבהם רופא מחליט לתת למטופל טיפול שלא היה בו צורך, רשם לו תרופה לא נכונה או מיותרת או נתן לו מינון שגוי של תרופה שפגע במצבו הנפשי או הגופני. 

ביצוע טיפול ללא הסכמה מודעת של המטופל או ביצוע טיפול שהמטופל לא היה מודע להשלכות או לתוצאות שלו. 

רשלנות רפואית שהתבצע בניתוח ובגין זאת המטופל נפגע באופן כלשהו 

רשלנות רפואית בלידה אשר גרמה נזק לאם או ליילוד. ישנם גם מקרים של רשלנות רפואית בהריון כגון: מקרים שבהם היה ניתן לאבחן מומים שבגינם הזוג היה בוחר להפסיק את ההיריון, אך הם לא אובחנו. 

מדוע חשוב לבחור עורך דין רשלנות רפואית בצורה הטובה ביותר? 

חשוב לדעת כאמור כי תביעות רשלנות רפואית הן תביעות מורכבות ביותר שכן, יש צורך להוכיח בהן קשר סיבתי ברור וחד משמעי בין הטיפול אשר ניתן או לא ניתן לתובע לבין הנזק אשר נגרם לו. עורך דין רשלנות רפואית הוא בעל ידע רחב היקף בתחום. קודם כל עורך הדין ידע בהתאם למה שמספר המטופל, האם יש עילה לתביעה או שאין עילה לתביעה או האם מועד התביעה כבר התיישן. במידה ויש עילה לתביעה, עליו לעבוד קשה בכדי להוכיח בצורה חד משמעית את הנזק שנגרם לתובע כתוצאה מרשלנות רפואית שהתבצעה כנגדו. 

טרם אתם בוחרים עורך דין רשלנות רפואית, בדקו כי מדובר על עורך דין מקצועי ומנוסה, בעל ותק בתחום, ניסיון רחב היקף והמלצות רבות של לקוחות מרוצים שנעזרו בשירותיו בתחום המדובר. 

עוד לא השארתם פרטים?

השאירו פרטים כבר עכשיו ונחזור אליכם הכי מהר שנוכל!

אודותינו

הרבה בעלי עסקים לא מודעים לחשיפה ששלטים יכולים להביא לעסק שלהם כאשר מייצרים אותם כמו שצריך ומציבים אותם במקומות המתאימים אסטרטגית.

חברתנו מתמחה בייצור שלטים בהתאמה אישית לכל מטרה! עם השלטים שלנו תוכלו להשיג את החשיפה הנוספת שרציתם.

  • שלטי ניאון
  • שילוט פנים
  • שלטים עם אותיות מובלטות
  • שלטי אלומיניום
  • שלטים מוארים
  • שלטי שמשוניות
  • שלטי לד

ועוד מגוון סוגי שלטים! השאירו פרטים עכשיו ונשמח לייעץ לכם בנוגע לשלט שלכם :)

מעוניינים ביותר חשיפה?

השאירו פרטים כבר עכשיו ונחזור אליכם הכי מהר שנוכל!

מוצץ
בלוג
המדריך האולטימטיבי לבחירת המוצץ המושלם עבור התינוק שלך

מוצצים הם אביזר חיוני לתינוקות, המספקים נוחות והשפעות מרגיעות. כשזה מגיע לבחירת המוצץ המושלם עבור הקטן שלך, יש כמה גורמים שיש לקחת בחשבון. ממותגים שונים ועד עיצובים שונים, מציאת המוצץ המתאים יכולה להיות מכריעה. במדריך זה, נחקור שני מותגים מובחרים, Moshi ו-Frigg, ונדון בתכונותיהם, היתרונות שלהם ומדוע כדאי לשקול אותם.

למאמר המלא >>
בלוג
גלו את עתיד השמיעה: נפלאות שתלי השבלול

עולם האודיולוגיה היה עד לשינוי יוצא דופן עם כניסתם של שתלי שבלול, מגדלור של תקווה שהאיר את חייהם של אינספור אנשים המתמודדים עם ליקויי שמיעה. דמיינו עולם שבו צלילי הצחוק, המוזיקה ולחישת הרוח, שהיו רחוקים בעבר, הופכים למציאות חיה עבור לקויי שמיעה; זוהי ההבטחה יוצאת הדופן של טכנולוגיית שתל השבלול. בהנחיית ידיים מיומנות ומחקר פורץ דרך, חידוש זה פתח דלתות לסימפוניה של צלילים עבור רבים שידעו קודם לכן שקט. באמצעות מכשירים מתוחכמים אלה, אנו עדים לא רק לשיפור בתפיסת הצליל, אלא להגדרה מחדש מקיפה של חוויות חיים עבור אנשים בכל הגילאים, במיוחד ילדים העומדים על סף רכישת שפה ואינטגרציה חברתית. עם כל רכיב אלקטרוני זעיר, שתלי השבלול משמשים כאדריכלים של עולם שמיעתי מחודש – שבו עתיד השמיעה הופך לקנבס לפלאי המדע וכושר ההמצאה האנושי.

למאמר המלא >>

רוצים מידע נוסף?

פשוט הכניסו את הפרטים שלכם בטופס המצורף ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!