רשלנות רפואית 

הבליטו את העסקים שלכם עם מגוון השלטים שלנו
השאירו פרטים כבר עכשיו ונשמח לייעץ!
תוכן עניינים

ניהול תביעות רשלנות רפואית כנגד גורם רפואי או מוסד רפואי כלשהם, איננו דבר פשוט. מדובר על הליך מורכב שכן, לגורמים רפואיים ולמוסדות רפואיים יש כוח. כמו כן, יש צורך להוכיח כי הנזק אשר נגרם לתובע אכן נגרם כתוצאה מהטיפול הרפואי הכושל שניתן לו או מאי הטיפול שניתן לו על אף שהיה זקוק לו. מדובר על מילה של התובע כנגד מילה של נציג מהמוסד הרפואי או של הגורם הרפואי עצמו ועל כן, לא מדובר על דבר פשוט. עבור ניהול תביעות רשלנות רפואית, חשוב מאוד לבחור עורך דין לרשלנות רפואית אשר ידוע כמקצועי ומנוסה ביותר בתחום, מומלץ ובעל ותק. 

ניהול תביעת רשלנות רפואית כנגד מוסד רפואי או גורם רפואי הנו דבר מורכב במיוחד, שכן בדרך כלל יש לאותם מוסדות הרבה כוח וחוקים שמחייבים להוכיח שהנזק, שנגרם לתובע, אכן נגרם בגלל הטיפול הרפואי שניתן או לא ניתן לו, כשמדובר במילה של התובע נגד מילה של נציג המוסד הרפואי או של הגורם הרפואי עצמו. 

מהי ההגדרה של תביעת רשלנות רפואית 

כאשר מדובר על תביעת רשלנות רפואית, מדובר למעשה על תביעה שהוגשה בגין שירותים רפואיים שהתבצעו תוך סטייה ברמת הזהירות הסבירה שלה, כאשר אותה סטייה גרמה נזק למטופל שלא היה נגרם אלמלא אותה סטייה. רשלנות רפואית יכולה להיות של כל גורם רפואי באשר הוא. בין אם מדובר על רופא, בין אם מדובר על אחות, טכנאי רנטגן או אולטרסאונד, רוקח או כל איש מקצוע אחר מהתחום הרפואי או הפרה רפואי. 

באיזה תחומים ניתן להגיש תביעת רשלנות רפואית? 

לצורך מענה על שאלה זו שוחחנו עם עורך דין שמואל קשיוב העוסק ברשלנות רפואית ונזקי גוף. 

עו"ד קשיוב ציין בפנינו כי ישנם כמה מקרים שבהם ניתן להגיש תביעת רשלנות רפואית, בין המקרים הנפוצים ניתן למצוא: 

מקרים שבהם רופא טועה באבחנה של מחלה כלשהי אצל מטופל או שלא מצליח לאבחן כלל מחלה על אף שהיא קיימת. 

מקרים שבהם מחלה מתגלה בשלב מאוחר מדי ויש לכך השלכות על הטיפול ועל מצבו של האדם. מדובר על מחלה שהיה ניתן לגלות אותה בשלב מוקדם יותר ולהתחיל טיפול שהיה מסייע במניעת התדרדרות מצבו של האדם. 

מקרים שבהם רופא מחליט לתת למטופל טיפול שלא היה בו צורך, רשם לו תרופה לא נכונה או מיותרת או נתן לו מינון שגוי של תרופה שפגע במצבו הנפשי או הגופני. 

ביצוע טיפול ללא הסכמה מודעת של המטופל או ביצוע טיפול שהמטופל לא היה מודע להשלכות או לתוצאות שלו. 

רשלנות רפואית שהתבצע בניתוח ובגין זאת המטופל נפגע באופן כלשהו 

רשלנות רפואית בלידה אשר גרמה נזק לאם או ליילוד. ישנם גם מקרים של רשלנות רפואית בהריון כגון: מקרים שבהם היה ניתן לאבחן מומים שבגינם הזוג היה בוחר להפסיק את ההיריון, אך הם לא אובחנו. 

מדוע חשוב לבחור עורך דין רשלנות רפואית בצורה הטובה ביותר? 

חשוב לדעת כאמור כי תביעות רשלנות רפואית הן תביעות מורכבות ביותר שכן, יש צורך להוכיח בהן קשר סיבתי ברור וחד משמעי בין הטיפול אשר ניתן או לא ניתן לתובע לבין הנזק אשר נגרם לו. עורך דין רשלנות רפואית הוא בעל ידע רחב היקף בתחום. קודם כל עורך הדין ידע בהתאם למה שמספר המטופל, האם יש עילה לתביעה או שאין עילה לתביעה או האם מועד התביעה כבר התיישן. במידה ויש עילה לתביעה, עליו לעבוד קשה בכדי להוכיח בצורה חד משמעית את הנזק שנגרם לתובע כתוצאה מרשלנות רפואית שהתבצעה כנגדו. 

טרם אתם בוחרים עורך דין רשלנות רפואית, בדקו כי מדובר על עורך דין מקצועי ומנוסה, בעל ותק בתחום, ניסיון רחב היקף והמלצות רבות של לקוחות מרוצים שנעזרו בשירותיו בתחום המדובר. 

עוד לא השארתם פרטים?

השאירו פרטים כבר עכשיו ונחזור אליכם הכי מהר שנוכל!

אודותינו

הרבה בעלי עסקים לא מודעים לחשיפה ששלטים יכולים להביא לעסק שלהם כאשר מייצרים אותם כמו שצריך ומציבים אותם במקומות המתאימים אסטרטגית.

חברתנו מתמחה בייצור שלטים בהתאמה אישית לכל מטרה! עם השלטים שלנו תוכלו להשיג את החשיפה הנוספת שרציתם.

  • שלטי ניאון
  • שילוט פנים
  • שלטים עם אותיות מובלטות
  • שלטי אלומיניום
  • שלטים מוארים
  • שלטי שמשוניות
  • שלטי לד

ועוד מגוון סוגי שלטים! השאירו פרטים עכשיו ונשמח לייעץ לכם בנוגע לשלט שלכם :)

מעוניינים ביותר חשיפה?

השאירו פרטים כבר עכשיו ונחזור אליכם הכי מהר שנוכל!

מארז מתנה ליולדת
בלוג
לחגוג את האמהות עם מארז מתנה ליולדת

אל תחפש רחוק יותר מאריזת המתנה המפנקת שלנו. מארז הלדה שלנו עוצב במיוחד עבור אמהות, קופסת מתנה זו היא הדרך האולטימטיבית להראות את האהבה וההערכה שלך. קופסת המתנה שלנו בטוח תגרום לכל אמא להרגיש מיוחדת.

למאמר המלא >>
בלוג
רשלנות רפואית 

ניהול תביעות רשלנות רפואית כנגד גורם רפואי או מוסד רפואי כלשהם, איננו דבר פשוט. מדובר על הליך מורכב שכן, לגורמים רפואיים ולמוסדות רפואיים יש כוח.

למאמר המלא >>
בלוג
5 דרכי התמודדות עם אלימות במשפחה

אלימות במשפחה היא תופעה חמורה ופוגענית, המהווה הפרה של זכויות אדם בסיסיות. היא יכולה לבוא לידי ביטוי בצורות רבות, כולל אלימות פיזית, אלימות מילולית, אלימות מינית, אלימות כלכלית ואלימות רגשית.

למאמר המלא >>

רוצים מידע נוסף?

פשוט הכניסו את הפרטים שלכם בטופס המצורף ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!